Nie choruj za długo

Mieszkance województwa kujawsko-pomorskiego anulowano zwolnienie lekarskie wystawione przez specjalistę, choć kobieta choruje na depresję od siedmiu lat. Bulwersującą sprawę opisuje „Gazeta Pomorska”.
Mieszkanka Świecia zaczęła chorować po wypadku syna. Zaczęła mieć problemy w sklepie, w którym pracowała. – Nie jestem w stanie sprzedawać, bo płaczę na widok kolejki klientów i boję się, że źle wydam im resztę – opowiadała psychiatrze, Marii John.
Kobieta leczyła się do niedawna w domowym zaciszu. Jednak kilka dni temu wezwano ją do bydgoskiego ZUS-u, a lekarz rzecznik stwierdził, że powinna być już zdrowa i anulował zwolnienie lekarskie wystawione przez psychiatrę.
- Chorzy na depresję są traktowani przez orzeczników jak ludzie zdrowi. Każą im pracować, nawet gdy nie są w stanie tego robić – ocenia Maria John.
ZUS nie ma jednak sobie nic do zarzucenia. Od zaświadczenia o zdolności do pracy nie ma ponadto możliwości odwołania. Lekarz prowadzący pacjentkę może jednak wystawić jej ponownie zwolnienie. Więcej o zdarzeniu w artykule.

Polityka prywatności|Regulamin